דולה ללידה

ללדת עם ליווי שנותן ביטחון

דולה

ההריון והלידה הם מסע מרגש ומסעיר. זוהי החוויה העוצמתית ביותר שאישה חווה בחייה. בריאת חיים בתוכך מביאה איתה שינויים ואתגרים רבים שגופך חווה בשלבים שונים של ההיריון והלידה.

במשך אלפי שנים נשים הקיפו זו את זו במהלך כל אותם שלבים, דבר שהקל מאוד על התהליך. האנרגיה הנשית שהייתה מאוד דומיננטית בזמן ההריון ובשעת הלידה עצמה – סיפקה תמיכה וביטחון ברגעים המשמעותיים הללו, ובכניסה להורות.
כיום אנו לא חיים בחברה שבטית כזו, ולכן נשים רבות מרגישות צורך בתוספת נשית שתמלא את החוסר הזה.
תפקידה של דולה הוא בדיוק זה – ללוות אותך בדרך ללידה, במהלכה ואחריה.
ולא רק אותך, אלא אתכם כזוג. חייכם עומדים להשתנות אחרי הלידה המיוחלת באופן שקשה לדמיין אותו מראש. גם לכך חשוב להיערך, ומוטב בליווי מקצועי, כדי להתמודד נכון עם הסוגיות החדשות שיפגשו אתכם עם הפיכתכם למשפחה.
בגלל כל אלה הפך תפקיד הדולה למקובל מאוד בעשורים האחרונים, ואף בבתי חולים רבים מעודדים נשים להיות מלוות על ידי דולות בלידתן.

איזו דולה אני?

כדולה, דולה לאחר לידה, מדריכת הורים, יועצת זוגית ומשפחתית, יועצת שינה ומדריכת שפת התינוקות של דאנסטן, אני משלבת את הידע הרב שצברתי ומלווה את הזוג לאורך ההריון, הלידה וכניסתם להורות.

מטרתי לשמש כמקור ידע והכנה לקראת הבאות. לתמוך ולהקל על היולדת בשעת הלידה על ידי מגע ועיסוי המשכך את כאב הצירים, לחזק, לעזור ולהשרות ביטחון ליולדת. אני נמצאת בחדר הלידה בנוכחות פעילה לאורך כל הדרך, ולא עוזבת את היולדת לרגע. דבר שמקל ומשפר משמעותית את חווית הלידה כולה.

תכנית הליווי שלי כדולה מורכבת מ-4 שלבים:

הכרות
נשוחח כדי להכיר ולתאם ציפיות.

הכנה ללידה
ללידה זוהי פגישה בה אני מסבירה לכם על כל שלבי הלידה, על ההורמונים המופרשים במהלכה, ועל תנוחות ותנועה שחשוב להכיר. בפגישה זו אנו בונים תוכנית לידה ומדמיינים כיצד תיראה הלידה בעיני רוחכם. כמו כן, אנו מתרגלים תנוחות לשיכוך כאבים ולקידום הלידה והתברגות העובר בצוואר הרחם וכן ניתן הסבר ואף הדגמה לסוגי המגע בהם אני אשתמש בלידה עצמה, על מנת להקל עלייך, היולדת, פיזית ורגשית.
במידה וזה ההיריון הראשון שלכם אני מדריכה אתכם לקראת המעבר הצפוי מזוג למשפחה, ומציעה כלים להתמודדות עם האתגרים שבהורות ראשונה.
אם זוהי לידה חוזרת אני מדריכה אתכם על הצטרפות אח חדש למשפחה ושינוי מערך הכוחות בבית.

לידה
ללידה אני מגיעה כבר בשלב הלטנטי, בו הצירים עדיין לא סדירים וניצמדת אליכם ממנו ועד אחרי שהתינוק נולד. הכלים בהם אני נעזרת במהלך הלידה הם שיאצו, רפלקסולוגיה, ארומתרפיה, דמיון מודרך, ריבוזו ועוד. אני נשארת איתכם כדי לעזור בחיבור להנקה (במידה ויש רצון להניק) ובטיפול הראשוני בתינוק.

הדרכה שלאחר הלידה
נתאם לנו מועד לאחר הלידה, שבו אגיע אליכם הביתה לפגישת הדרכה לאחר לידה ובה אייעץ ואדריך אתכם בכל הנושאים החשובים הקשורים לתינוק כמו: סדר יום, שינה, האכלה, התפתחות וטיפול ברך הנולד.

בנוסף, אם תהיו מעוניינים לדעת מה התינוק צריך בכל רגע נתון ולתת לו את המענה המתאים במקום להיות עסוקים בניחושים, אני מציעה ללמד אתכם את שפת התינוקות של דאנסטן:
שפת התינוקות הינה שפה המבוססת על 5 צלילים שהוכחו מחקרית, המבוססים על רפלקסים ומופקים על ידי התינוק בחודשי חייו הראשונים. בעזרת זיהוי הצלילים אתם, ההורים, תלמדו לזהות מה התינוק אומר כאשר הוא בוכה: האם הוא עייף, רעב, סובל מגזים, מרצון לגהק או מאי נוחות כללית.
מחקרים מוכיחים כי הורים אשר יודעים את שפת התינוקות חווים יותר אושר ופחות תסכול בחודשי חייו הראשונים של תינוקם ויודעים לתת לו את מה שהוא צריך בכל רגע נתון ולא לחיות על פי ניחושים.

שירותי הדולה שלי הם מתנה לכל אישה ולכל זוג, אשר מעוניין לשפר את חווית הלידה שלו, ולהיות בטוח שהיולדת תקבל תמיכה איכותית עם ליווי אשר יקל עליה ויהפוך את חווית הלידה לטובה יותר.
כאשר הדולה היא מומחית לגיל הרך עם ידע נרחב כשלי, מרוויחים בני הזוג גם הכנה להורות וליווי בחודשי חייו הראשונים של התינוק.
אני מזמינה אתכם באהבה לשיחת היכרות איתי.
ליאן

מאמרים

דולה ללידה

שלבי הלידה

במהלך ההיריון צוואר הרחם סגור, נוקשה ובתוכו יש פקק רירי מלא בנוגדנים שמטרתם לשמור על שק ההיריון מפני חדירת זיהומים פנימה. כאשר מגיע הרגע הנכון

קראו עוד »