המלצות

כל מה שרציתם לדעת עליי

הבן היה בן 10 חודשים, והיה מתעורר כמה פעמים בלילה, לפעמים לשעה שעתיים. שנת צהריים היתה בגדר חלום רחוק, הוא היה נרדם רק אחרי מאמצים מתישים או באוטו. כשנכנסנו להריון עם הבן השני, הבנו שכדאי להתמודד עם העניין עכשיו ולא לחכות עוד.
פנינו אליך בעקבות המלצה. לימדת אותנו דברים חדשים ושיטות חדשות. הקשבת לבעיות ודאגת להתאים את ההתמודדות לילד. התהליך נבנה בהדרגה, ונתן לנו ההורים ולבן שלנו את הבטחון ללכת לישון לבד, להרגע לבד בלילה, וגם ללכת לישון ביום יותר בקלות. התעדכנת על בסיס יומיומי, ענית על שאלות שלא קשורות רק לשינה (למרות שהכל מתקשר בסוף…) והענקת לנו בטחון שיש גב מאחורינו.
אנחנו מעריכים מאוד מאוד את הליווי, את הסבלנות ואת המזג הנעים.
תודה רבה ליאן!

ברצוני להמליץ בחום על ליאן. הגעתי לליאן אחרי המלצה חמה מחברה.. אומנם החברה נעזרה בה בנושא השינה, אך אני פניתי אליה לגבי גמילה מחיתולים. את בתי הבכורה גמלתי לפני גיל שנתיים. אומנם היו פה ושם פיספוסים אך התהליך עצמו זכור לטובה. אצל בני השני.. הסיפור שונה לחלוטין. בני אומנם החל את הגמילה ברגל ימין. קטנים (פיפי) לא פיספס בכלל וגדולים (קקי) כל עוד הוא עשה בבית.. היה סביר. עד שטסנו שבועיים לחו"ל. הרחק מהשירותים אותם הוא כ"כ אוהב ומכיר.. לצערנו מאותו רגע הייתה התדרדרות.. הילד לא רק פיספס גדולים הוא גם התאפק והיו ימים רבים שהוא פשוט לא עשה. ככה סבלנו.. כולנו.. הוא כמובן במיוחד. מפספוסים חוזרים (ומסריחים) ועצירויות לא נעימות (שנמשכו כשלושה חודשים). בשיא הייאוש, כאשר כבר קראתי כל ספר / מאמר / המלצות / פורומים, ודבר לא עזר אלא להיפך, החלטתי לפנות לאדם מקצועי.
מזל גדול נפל בחלקי והגעתי לליאן. היא נפגשה עימנו לשיחה וכבר מהרגע שראיתי אותה חשתי שאני בידיים מקצועיות וטובות. ליאן נתנה לנו כלים וטיפים ואפילו ביקרה בגנו של בננו. ככה שהייתה הלימה בין ההדרכה שלנו ההורים לבין אנשי הגן שמלווים אותו שעות ארוכות במהלך היום. ההדרכה המקצועית והליווי היומיומי הביאו לכך ש.. תודה לאל.. אחרי שבועיים ראינו תוצאות חיוביות. הילד הולך לשירותים, לא מפספס. מבחינתי-נס!! עלינו על "דרך המלך".. טיפ להורים שתוהים.. אין חוכמות איש מקצוע שמומחה בתחומו זו ברכה.. כך היא ליאן היקרה.. מקצועית ומומחית בתחומה.
ממליצה בחום ומאחלת לכל המיואשים שכמו שלנו ליאן הביאה ישועה.. גם עליכם תבוא הישועה.
​בהצלחה 🙂

הרי פנינו אלייך כשהקטנה שלנו הייתה כבר בת 8 חודשים והתרגלה לישון אך ורק בעגלה שלה, סירבה אפילו לשבת במיטה שלה ולכן לא יכולנו לתאר לעצמנו עד כמה ייעוץ וליווי מקצועי כמו שלך יכול לעשות שינוי. התהליך דרש מאיתנו הרבה סבלנות, התמדה והקרבה, אבל אין לי ספק שלא היינו מצליחים לעשות את זה בלעדייך!
בלי שיחות הטלפון לתמיכה נפשית :-), בלי המיילים האינסופיים, הזמינות והנכונות שלך תמיד לעזור ופשוט מרגישים את הרצון שלך באמת לחולל שינוי – וכך עשית.
היום היא כבר מרדימה את עצמה במיטה שלה והחיים שלנו פשוט השתנו, בעיקר לאור העובדה שנולדה לנו אחות קטנה והיינו צריכים את השקט הנפשי הזה לפחות לגבי אחת מהן בנושא השינה.
אין לי ספק שעכשיו נדע מה לעשות אחרת וכמובן שאנחנו ממליצים עלייך בחום!
​את פשוט תותחית!

הפלוס הענקי בליאן שהיא אינציקלופדיה מהלכת!!!!
היא מפוצצת בידע בכל מה שקשור לילדים ולמשפחה.
את הפירות קטפתי במהרה!!
והכי חשוב – ליאן מסתכלת עלינו, ההורים, בגובה העיניים ולא שופטת.
היא פשוט נכס למשפחה שלי וממליצה לכולם בחום להתייעץ איתה.
בהזדמנות זו אני רוצה להודות לך, ליאן.
על כל העזרה והתמיכה. שתמיד את פה בשבילי לכל שאלה: לגבי שינה, בחירת גן, שאלות הקשורות בהתפתחות הילד וכיצד להגיב להתנהגויות מסויימות.
תודה שתמיד את פה מקבלת אותי בחיוך וממלאת אותי בביטחון, בחום ובאהבה.
את שווה מיליונים!!!

הגענו אלייך בעקבות בעיית שינה של אלירז שהיה בן חודשיים, כל ניסיונותינו להרדימו בשקט ושלווה עלו בתוהו, ואז רגע לפני הייאוש הסופי הגעת אלינו, וכמו קסם של פיה טובה אלירז ישן כמו תינוק. בסבלנות ובאימהות מעוררת הערצה הסברת לנו איך לעזור לו ולנו. כבר מהלילה הראשון יישמנו את ההמלצות ונעזרנו בכלים שהצעת, והצלחנו!!!
אלירז ישן בנחת ושלווה והודות לכך אבירן התאום יכל להנות משינה איכותית גם כן.
תודה על המקצועיות, העצות והכלים שהענקת לנו.
ליבי ואסי,
כפר סבא

את בני הגדול לימדתי בקלות את מה שרציתי, מתי שרציתי: כניסה לשגרה, לישון לילה שלם ללא אכילה, להרדם בקלות גם ביום וכו'.
היו לי חיים גם כשהיה תינוק קטן, הסתדרתי מצוין. הייתי גאה בהורות שלי, בטוחה בעצמי ועם אמונה אמיתית ש"קטן עליי".
הופניתי לליאן ע"י מנהלת המעון של בני הקטן כאשר היה בן 10 החודשים, לאחר שזו זיהתה שאני נמצאת במצב של חרדה תמידית, סוג של דיכאון אחרי לידה, תשישות ויאוש. שאין לי מילימטר נוסף להכיל את התינוק הסופר-אקטיבי והמהמם שלי.
לא משנה מה עשיתי – שגרה לא היתה. הדבר העקבי היחיד אצל התינוק שלי היה חוסר עקביות. לא הצלחתי להכניס שגרת בוקר או ערב, לא הצלחתי להפחית את כמות התמ"ל שאכל, הוא לא ישן בגן יותר מ-20 דקות כל היום, ובלילה היה מתעורר כל שעה. בכל פעם שעשיתי תנועה לכיוון של להניח אותו במיטה היה צורח ומתפתל כאילו מתעללים בו.ניסיתי את כל השיטות המוכרות שעבדו עם בני הגדול – שום דבר לא עזר.

ליאן הגיעה אליי בבוקר של יום שישי כשהילד היה בגן. סיפרתי את כל מה שיש לספר וקיבלתי הנחיות כיצד לנהוג מעתה ואילך – החל מרגע האיסוף מהגן ועד להשכבה לשנת לילה ולאחריה.
כמה ימים לאחר מכן ליאן גם הגיעה לגן, על מנת לנסות לעזור לצוות בהשכבה של התינוק-חסר-המנוחה שלי לשנת יום.
עקבתי אחרי ההוראות וההנחיות של ליאן, עדכנתי אותה כל בוקר מה קרה ביום ובלילה הקודמים, וקיבלתי הנחיות להמשך.
כבר בלילה הראשון הילד ישן ברצף פרט להאכלה. בלילה השלישי הוא כבר התרגל ולמד לאהוב את מיטתו ולא בכה כאשר הנחתי אותו.
ליאן באה פעם אחת נוספת אליי הביתה, ויחד עם הילד שוחחנו וראיתי איך אפשר אחרת.
היום, 3 שבועות אחרי, אפשר להגיד שהוא ישן לילה שלם, בדר"כ ללא האכלה נוספת אחרי שש בערב. כאשר הוא מתעורר בלילה, ליטוף קטן או חיבוק מספיקים כדי לאפשר לו להרדם בחזרה בכוחות עצמו.

ובאשר אליי…
ליאן לימדה אותי, ועדיין מלמדת בנחישות הרכה שלה, במסירות ובהכלה אינסופית, להסתכל על ההורות שלי בצורה שלמה יותר, סלחנית יותר, מכילה יותר, ביקורתית פחות. לזהות את ההצלחות שלי ולהוקיר את עצמי.
לתכנן, אבל להנות מהרגע, להיות בכאן ועכשיו, לוותר לרגע על כל מה שצריך לעשות בבית: על הכלים, הכביסות, הניקיונות; לתת לצעצועים להיות מפוזרים בסלון, להניח לבקבוקים הלא שטופים – הכל עד אחרי שהילדים ישנים. לפחות.
לתת לעצמי זמן לנשום, לחוות את השנים האלו של הילדים, שכולם אומרים שלא תחזורנה לעולם.