איך יודעים שהילד כבר לא זקוק לשנת צהריים?

מכירים את המצב הבא?

הילד אינו נרדם עד 22:00-23:00, עושה בעיות להירדם, רוצה מים, רוצה לאכול, לא עייף, רוצה לצפות בטלוויזיה, לשחק ובעיקר נדמה שאין סיכוי שהוא ירדם בקרוב. הוא אמור לישון אך הוא נותן תחושה שהוא יכול לרוץ מרתון עכשיו.

בשלב הזה אתם כבר מותשים, מיואשים ואובדי עצות ומתחילים לחשוב שאולי הכל קשור לכך שהוא ישן יותר מדי בצהריים ואינו זקוק לשעות שינה אלו, אם בכלל.

ובכן, מצד אחד יכול להיות שאינו זקוק עוד לשנת הצהריים ויש קשר בין הדברים ומצד שני אולי לא.

איך יודעים מה נכון לו?

במידה ומדובר בילד שגילו סביב שלוש וחצי שנים והוא יודע להירדם בצורה עצמאית בתחילת הלילה צריך לבדוק איך הוא מתנהג אחר הצהריים כשאינו ישן צהריים.

אם הוא חסר סבלנות, "נודניק", בוכה, עייף או עצבני, באופן עקבי כאשר אינו ישן צהריים, כנראה שהוא עדיין זקוק לשנת הצהריים.

אם הוא מתנהג כרגיל, אינו עייף בצהריים, רגוע ושמח ונרדם בקלות בערב, זה הזמן לוותר על שנת הצהריים ולהשכיבו לישון מוקדם יותר לשנת הלילה.

      • חשוב לציין שאם נכריח ילד לא לישון בצהריים בניגוד למה שהוא זקוק, שעות אחר הצהריים יהפכו לסבל עבורו ועבורכם וגם שנת הלילה שלו לא תהיה איכותית מספיק.
זקוקים לעזרה? פנו אליי

מוזמנים לשתף

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

להיות על גג העולם

להיות על גג העולם

דמיינו לעצמכם שאתם נמצאים על גג ענק, מלא בכל מה שחלמתם עליו אי פעם. אתם רואים את כל הטוב שמחכה לכם על גג כזה אבל…

מהו ייעוץ שינה?

מהו ייעוץ שינה?

מהו ייעוץ שינה? ​הורים רבים פונים אליי לאחר שמזה זמן רב הם חושבים להתייעץ לגבי בעיות השינה של ילדם אך מפחדים שייעוץ השינה יכלול בכי

חלונות שינה על פי גיל

חלונות שינה על פי גיל

חלון שינה הוא הזמן האופטימלי להשכיב תינוק או ילד לישון, לפני שהוא מגיע לעייפות יתר גיל התינוק זמן מהתעוררות משנת לילה עד שנת בוקר זמן