כיצד להקל על ילדינו במעבר לשעון הקיץ?

במעבר ישראל לשעון הקיץ אנו מפסידים שעת שינה. שני טיפים על מנת למנוע מילדינו להיות עייפים בימים אלה וכדי להרגיל אותם במהרה לשעון החדש:

  1. הקדימו בכל יום את שעת ההשכבה ברבע שעה, כך כשיגיע היום בו מחליפים את שעון הקיץ בישראל ילדכם כבר יתרגל להירדם מוקדם יותר. אם ילדכם רגיל להירדם בשעה 20:00 אז ביום בו מחליפים את השעון (או כמה ימים לפני) הקדימו לו את שעת ההשכבה ברבע שעה כל יומיים עד שתגיעו לשעה 20:00 על פי השעון החדש.

  2. הורמון השינה (מלטונין) מושפע מאור יום וילדים רבים מתקשים להתעורר בבוקר שלאחר שינוי השעון, ומצד שני מתקשים להירדם בערב בגלל ששעות האור מתארכות בקיץ. כדי לעזור לילדכם להתעורר בבוקר פיתחו את התריסים מעט, כדי שאור השמש יכנס לחדר וירמוז על התחלת היום. כדי לעזור לילדכם להירדם בערב סיגרו את התריסים בבית ועמעמו את האורות בזמן טקס השינה.

שיהיה קיץ שמח ומואר!
ליאן.

זקוקים לעזרה? פנו אליי

מוזמנים לשתף

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

הצילו!!! אני אמא!!!

הצילו!!! אני אמא!!!

שנים רבות עסקתי בחינוך לגיל הרך, חינכתי ילדים רבים והדרכתי מספר רב של הורים. כשנכנסתי להריון עם בתי הבכורה, הייתי בטוחה שהכל קטן עלי, שעם

גמילה מחיתולים

גמילה מחיתולים

בין גיל שנתיים לשלוש (ולפעמים לפני או אחרי) הילד מוכן להיגמל מהחיתולים. הרבה הורים מחליטים עבור הילד מתי הוא צריך להיגמל ואינם פועלים על פי